Polski English Polski English UA   
Jak nas znalazłeś ?

Historia Firmy


Firma Rosik Justyna i Józef sp.c. w Poniecu jest kontynuacją rodzinnego warsztatu rzemieślniczego założonego w 1969 roku przez Józefa Jakubowskiego, którego program produkcyjny w zasadniczym profilu jest prowadzony do dnia dzisiejszego.

Zakład został przejęty od założyciela w 1996r przez córkę i zięcia ( Justynę i Józefa Rosik ). Od 2003 r. firma funkcjonuje jako spółka cywilna.

Zajmujemy się metaloplastyką i ślusarstwem usługowo produkcyjnym w tym:
wyoblaniem, tłoczeniem blach, renowacją, metaloplastycznym wytwarzaniem różnego rodzaju oświetlenia, elementów i części oraz lamp do powozów konnych, które są wykonywane metodami naśladującymi techniki obróbki ślusarskiej i plastycznej europejskich XVIII i XIX wiecznych warsztatów rzemieślniczych.

Drugim profilem firmy jest powierzchniowa obróbka metali - galwanotechnika i lakiernictwo. Nakładamy antykorozyjne i dekoracyjne powłoki galwaniczne oraz powłoki z lakierów proszkowych polimeryzowanych termicznie na podkładzie cynku.

W 2006 r. wprowadziliśmy na polski rynek produkty Firmy Holland Hallmark do czyszczenia metali i wyrobów jubilerskich oraz ręcznego srebrzenia

W 2008 roku podpisaliśmy umowę na dystrybucję urządzeń amerykańskiej Firmy Gold Touch Inc do pozłacania oraz złocenia przez zanurzenie.

W marcu 2009 roku wprowadzamy na polski  rynek XOOMA  X2O